Wizyta studyjna dla dziennikarzy z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, 16.-21.09.2014 Warszawa

21 września zakończyły się dwie wizyty studyjne:  dla meksykańskich dziennikarzy oraz dla meksykanskich kontrahentów i przedstawicieli środowisk kupieckich repezantantujących  branżę budowlaną i wyposażenia wnętrz. Nasi meksykańscy goście mieli szansę lepiej poznać polski sektor budowlany i wyposażenia wnętrz, odwiedzając siedziby polskich przedsiębiorców z branży oraz uczestnicząc w Warsaw Build 2014 – jednym z największych wydarzeń targowych w Polsce poświęconych branży budowlanej i wyposażenia wnętrz.

Uczestnicy wizyt studyjnych odwiedzili firmę paradyz Ceramika, gdzie podczas spotkania z prezesem i specjalistami do spraw eksportu  dowiedzieli się więcej o funkcjonowaniu tej firmy i możliwościach nawiązania z nią współpracy. Zwiedzając zaś halę produkcyjną Paradyż Ceramika, mogli przekonać się jak wygląda sam proces wytwarzania płytek ceramicznych.

Następnie meksykańscy przedsiębiorcy udali się z wizytą do biura projektowego Hola-Design Studio, gdzie zapoznali się z  najważniejszymi realizacjami firmy oraz mieli okazję by wymienić doświadczenia związane z architekturą i projektowaniem wnętrz.

Podczas wizyty w Łódzkiej strefie ekonomicznej zaś zapoznali się z zasadami funkcjonowania SSE w Polsce i możliwościach inwestowania na ich terenie.

Wizyty w siedzibach polskich firm zaowocowały interesującymi dyskusjami o perspektywach i sukcesach polskiego sektora budowlanego i wyposażenia wnętrz, perspektywą obszernych i ciekawych publikacji oraz nawiązaniem dobrze rokujących na przyszłość kontaktów biznesowych.